AKROPOLIS - rodinné centrum

počitadlo
Počítáno od 3.5.2007

webmaster


Občanské sdružení Akropolis

Individuální stimulační a relaxační programy s prvky snoezelen

Aktualizováno: 10.4.2014 10:42
Zveme vás do multisenzorické místnosti, která je v prostorách našeho centra AKROPOLIS v Uh.Hradišti.
Prostor podporuje intenzívní vnímání více smysly současně, slouží k relaxaci, zklidnění, stimulaci smyslů a rozvoji verbální i neverbální komunikace u dětí i dospělých. Metoda je zvlášť vhodná pro osoby se zdravotním postižením, slouží ke zlepšení stavu po úrazech, k posílení vzájemných vztahů mezi blízkými (dětmi, rodiči, partnery..) zejména v tíživých situacích.

Najdete zde proměnlivá různobarevná rotující světla, předměty svítící v ultrafialovém záření, hmatové manipulační předměty. Pro rozvoj sluchu slouží relaxační hudba a hudební nástroje, je zde aromalampa pro čichové vjemy a závěsné látkové křeslo pro rozvoj smyslu pro rovnováhu. Prostor je vybaven pohankovými matracemi a vytváří atmosféru důvěry a bezpečí.

Mulsenzorickou místnost je možné využívat individuálně nebo jako terapeutickou metodu Snoezelen, je však lépe si předem zavolat a domluvit si termín, kdy je místnost k dispozici na čísle 607 102 009.

V současné době Vám můžeme nabídnout dva individuální programy (každý na 1 hodinu):
1) AFRIKA - stimulační "zapomeňte na problémy, nechte se unášet rytmem bubnů do jiného světa, do krajiny, která je plná života, energie a slunečních paprsků"
2) OCEÁN - relaxační "hledáte vnitřní mír a harmonii? Ponořte se do oceánu a naslouchejte hlasu delfínů a velryb. Ponořte se do svého nitra a naslouchejte svému vnitřnímu hlasu"

Připravujeme programy pro osoby se zdravotním postižením a pro seniory - budeme Vás průběžně informovat.

Multisenzorickou místnost SNOEZELEN podpořila Nadace Děti-kultura-sport, na programy pro rodiny se znevýhodněním a pro podporu komunikace v rodině přispívá MPSV a Město Uherské Hradiště.
Děkujeme.

snoezelen4 snoezelen2 snoezelen1 snoezelen3

IMG_2770 IMG_9510 IMG_9497 Cyril_disco


Vzdělávací, rodinné a dobrovolnické centrum Akropolis

je centrum pro aktivní trávení volného času. Centrum Akropolis je nestátní nezisková organizace působící v Uherském Hradišti pro spádovou oblast uherskohradištska.
Široká nabídka kurzů pro děti a pro dospělé se službou hlídání dětí. Akivity rodičů s dětmi, divadlo, aerobic, jazykové a vzdělávací kurzy.