AKROPOLIS - rodinné centrum

počitadlo
Počítáno od 3.5.2007

webmaster


Občanské sdružení Akropolis

Prostředí snoezelen

Aktualizováno: 16.1.2013 14:46
Chodba a malý vestibul
Spojovací chodba s prostorem, která volně navazuje na místnosti Snoezelen se postupně dolaďuje a dovybavuje světelnými efekty, optickými malbami a hmatovými panely. Plynule přechází do klidové části, která je laděna do černobíla, kde můžete posedět při čekání na své děti, nebo si jen tak vypít kávu a zpříjemnit si čekání na pobyt ve Snoezelen.


Bílá Snoezelen

Místnost je rozdělena na tři části - vzdělávací, relaxační a aktivní, které jsou od sebe odděleny bílými šifónovými závěsy..


Interaktivní měkká snoezelen

Měkká hravá místnost nabízí bezpečné místo na hraní. Motivuje a stimuluje dítě / klienta k aktivitě. Slouží na rozvoj zraku, hmatu, sluchu, vestibulárního a proprioreceptívneho systému.

Zařízení v místnosti je převážně měkké vybavení, které umožňuje lezení a kutálení. Měkké hravé prostředí je velmi prospěšné a využíváno pro uvolnění napětí u dětí. Prostředí nabízí bezpečné prostředí, kde hyperaktivní dítě může vybít svou energii. Místnost je využívána na stimulaci smyslů, interakci, skupinové relaxace nebo jiné použití. Vždy závisí na individuálních potřebách klienta.

 

Tmavá / černá snoezelen

Tmavá místnost s černým stropem, stěnami a podlahou vytváří obrovský černý základ, na kterém se promítat obrázky s maximálním rozlišením a za minimálního vizuálního rozptýlení. Místnost se používá hlavně na vizuální stimulaci, jak oftalmologickou (oční) i kortikální (kůrovou). Vybavena je černou molitanovou sedací soupravou, zrcadly, stropními světýlky, reflektory, bublinkovým válcem, pery se světelným paprskem (baterky).

 

Přijďte se k nám podívat!

 

Snoezelen v centru AKROPOLIS

Přímý odkaz na video ze serveru YouTube: Snoezelen v centru AKROPOLIS.

 

Přímý odkaz na video ze serveru YouTube: Prezentace snoezelen v centru Akropolis.


Vzdělávací, rodinné a dobrovolnické centrum Akropolis

je centrum pro aktivní trávení volného času. Centrum Akropolis je nestátní nezisková organizace působící v Uherském Hradišti pro spádovou oblast uherskohradištska.
Široká nabídka kurzů pro děti a pro dospělé se službou hlídání dětí. Akivity rodičů s dětmi, divadlo, aerobic, jazykové a vzdělávací kurzy.