AKROPOLIS - rodinné centrum

počitadlo
Počítáno od 3.5.2007

webmaster


Občanské sdružení Akropolis

Kreslení pravou mozkovou hemisférou

Aktualizováno: 26.1.2013 8:20
Lektoři: Jana Grygarová

Kurzy kreslení pro dospělé a děti od 12 let
Intenzivní kurz kreslení pravou mozkovou hemisférou v Uherském Hradišti! Jednodenní s Janou, třídenní s Martinou! Nově Opakovací kurz (pro absolventy PMH u Jany Grygarové)!!

Za jeden i dva dny? Proč ne? Umíte držet tužku? Umíte psát? Naučili jste se to? Naučíte se i kreslit!  Může z Vás být malíř a to i přesto, že doteď jste zvládli sotva sněhuláka . V čem ten trik spočívá? Malovat můžete , co chcete, pokud při kreslení zapojíte pravou mozkovou hemisféru.

Všechny naše dovednosti máme uloženy hluboko v pravé mozkové hemisféře a bojíme se, nebo nevíme jak, jich využít. Když se ale správně zapojí pravá a levá část mozku, dokážeme úžasné věci. Zrovna tak, jako každý z nás je obdařen schopností naučit se číst a psát, je obdařen i dalšími schopnostmi a dovednostmi.
Každý, kdo umí držet tužku, umí kreslit. I Vy namalujete za den či dva portrét.
Ukážeme Vám jak na to - ukážeme Vám, jak aktivovat Vaši pravou mozkovou hemisféru, ve které máte tyto dovednosti uloženy.

DRUHY KURZŮ:

1. KURZ TUŽKA -  základní kurz - jednodenní s Janou Grygarovou, nebo třídenní dvoudenní s Martinu Bajerovou Šopfovou - www.oprvdovysvet.cz  - novinka v UH.
Naučíte se pozorovat věci takové jaké skutečně jsou.  Nakreslíte  několik jednoduchých kreseb, včetně negativů věcí a rostlin a pak nakreslíte sami profil člověka. V další fázi nakreslíte portrét dle naší předlohy (známá osobnost, herec, manekýnka ...) či portrét dle vaší předlohy (přineste si fotografii, na které bude hlava a krk ve velikosti A4).

Kreslení portrétu První a závěrečný portrét z kurzu Závěrečné kreslení portrétu Kreslení v kurzu

2. KURZ PASTELKA - barevné kreslení s Janou Grygarovou
Kurz je určen pouze pro absolventy základního kurzu kreslení tužkou. Budeme učit používat barvy. Budete malovat všemi pastelkami. Vdalší fázi si již vystačíte se třemi pastelkami, což je cílem kurzu (žlutá, modrá a červená). Tyto barvy budete míchat do dalších odstínů. Z kurzu si opět odnesete několik svých barevných výtvorů včetně profilu hlavy.
Na závěr obdržíte osvědčení o absolvování kurzu.

3. OPAKOVACÍ KURZ - PRO ABSOLVENTY KRESLENÍ PMH s Janou Grygarovou
Určen pro ty, kteří už jednou absolvali kurz kreslení PMH a chtějí si kurz zopakovat.

Mohlo by Vás také zajímat: Pastel,křída,rudkaEnkaustikaOlejomalba
Pro rozvoj talentu Vašich dětí: Enkaustika pro děti , Letní škola umění , Výtvarka pro školáky
Fotografie z předchozích kurzů: Kreslení PMH , OLEJOMALBA A KRESLENÍ PMH

V případě zájmu vyplňte prosím přihlášku, počet účastníků je limitován. Děkujeme.

Martina Bajerová Šopfová o kreslení pravou ozkovou hemisférou (také na www.opravdovysvet.cz):

Kreslení s Martinou

Přímý odkaz na video ze serveru YouTube: Kreslení s Martinou.
Vzdělávací, rodinné a dobrovolnické centrum Akropolis

je centrum pro aktivní trávení volného času. Centrum Akropolis je nestátní nezisková organizace působící v Uherském Hradišti pro spádovou oblast uherskohradištska.
Široká nabídka kurzů pro děti a pro dospělé se službou hlídání dětí. Akivity rodičů s dětmi, divadlo, aerobic, jazykové a vzdělávací kurzy.