AKROPOLIS - rodinné centrum

počitadlo
Počítáno od 3.5.2007

webmaster


Občanské sdružení Akropolis

Evropská dobrovolná služba

Aktualizováno: 27.1.2015 14:29
Informace o ceně: program je financován z prostředků komunitárního programu EU

Centrum AKROPOLIS je akreditovanou hostitelskou i vysílající organizací pro Evropskou dobrovolnou službu. (EI ref Nr 2009-CZ-22).

Evropská dobrovolná služba umožňuje mladým lidem zapojit se individuálně nebo ve skupinách do dobrovolnických projektů konaných v zemích EU a v partnerských zemích. Projekty v délce 2 až 12 měsíců jsou zaměřeny na kulturu, děti a mládež, sport, sociální péči, umění, ekologii...

Dobrovolníkem se může stát každý mladý člověk ve věku 18 až 30 let, který má trvalé bydliště v ČR, v jiné zemi programu nebo v partnerské zemi.

Jak se stát EVS dobrovolníkem

Chcete-li se stát dobrovolníkem EDS, je potřeba vybrat si českou organizaci, která je akreditována pro vysílání dobrovolníků EDS (tzv. vysílající organizaci). Jejím úkolem je pomoci vám s přípravou na dobrovolnou službu a být s vámi v kontaktu během vašeho pobytu v zahraničí.

Centrum AKROPOLIS v Uherském Hradišti je akreditovanou vysílající organizací, takže pokud máte zájem, neváhejte nás kontaktovat. Budeme se chtít s Vámi sejít a domluvit podrobnosti a další postup.

V databázi http://ec.europa.eu pak také vyhledejte zahraniční hostitelskou organizaci, ve které chcete Evropskou dobrovolnou službu vykonávat. V databázi můžete vyhledávat podle země nebo tématu, v tomto případě Type of accreditation: Hosting organisation.

Dobře si rozmyslete typ činnosti, kterému se chcete během EDS věnovat a pokuste se podlě něj vyhledat vhodnou hostitelskou organizaci. Na EDS strávíte až jeden rok a je důležité, abyste vykonával/a činnost, která vás bude bavit.

Máte-li už jasno, zašlete hostitelské organizaci na kontaktní e-mail svůj životopis a motivační dopis (na něm si dejte obzvlášť záležet, protože podle něj si organizace dobrovolníka vybírá), popř. do organizace přímo zavolejte.

Během celé přípravy jsme s Vámi v kontaktu, takže jakmile získáte kladnou odpověď od hostitelské organizace, kontaktujeme ji a připravíme společně projekt. Pak už čekáme na schválení příslušnou Národní agenturou.

Mnoho užitečných informací můžete získat také na webu Mládeže v akci

Pokud Vás Evropská dobrovolná služba zaujala kontaktujte nás a domluvíme si osobní schůzku. Budeme se těšit!

Koordinátorkou EDS v centru Akropolis je Veronika Měrková tel. 777 556 113, další informace mmůžete získat i od egionální konzultantky: Dagmar Mega tel. 605273426

 

Jak se žije Evropským dobrovolníkům u nás a jaké jsou další možnosti pro Vás si můžete přečíst i zde: http://akropolis-uh.webs.com

Akce je podpořena:

 

Mladez_v_akci_logo_2012 logo_cna_mladez

 


Vzdělávací, rodinné a dobrovolnické centrum Akropolis

je centrum pro aktivní trávení volného času. Centrum Akropolis je nestátní nezisková organizace působící v Uherském Hradišti pro spádovou oblast uherskohradištska.
Široká nabídka kurzů pro děti a pro dospělé se službou hlídání dětí. Akivity rodičů s dětmi, divadlo, aerobic, jazykové a vzdělávací kurzy.