AKROPOLIS - rodinné centrum

počitadlo
Počítáno od 3.5.2007

webmaster


Občanské sdružení Akropolis

Aerobik Teeneger 14 a více let

Aktualizováno: 11.8.2014 20:45
Informace o ceně: 900,-/pololetí, 1800,-/školní rok

*Aerobik pro juniorky závodní je navazující příprava pro týmové choreografie na soutěže týmů Aerobic Tour, a Děti fitness aneb sportem proti drogám. Juniorky se také připravují na soutěže jednotlivců, které probíhají vždy na podzim. Kategorie 14 - a více let
- délka lekce 60 min
- mixovaná hudba na aerobik je samozřejmostí
- rychlost hudby přibližně do 140 BPM - záleží na zkušenostech s aerobikem
- velkou pozornost věnujeme cvikům na protahování a posílení svalů
- v důsledku růstu může docházet i v této kategorii k dočasnému zhoršení koordinace a výkonnosti

Cílem juniorských soutěží v aerobiku je rozšíření formy sportovního, technického, fitness (závodního) aerobiku i mezi mladší věkové kategorie. Soutěže jsou vypsány v kategorii 5 - 7 let, 8 - 10 let. Starší závodnice a závodníci ve věkových kategoriích 11 - 13 a 14 - a více let se mohou soutěží účastnit jako tříčlenná družstva, páry, ženy, nebo muži. Závodní sestava má délku 2 minuty. V soutěžích, kterých se účastní AEROBIK UH TEAM AKROPOLIS je 7členná skupina. Cílem je rozšířit základnu technického aerobiku i pro mladší děti.

Lektoři: Veronika Omelková, Amálie Foltýnová a Martin Hložek

Kategorie je určena pro registrované i neregistrované závodníky III. výkonnostní třídy.
Choreografie musí obsahovat minimálně 3 níže vypsané prvky.
High leg kick, Sit trought (průplav), Front split (provaz), Straddle split (čelný rozštěp)
Front split jump, Cossack jump, Two arm push up, two arm triceps push up (kliky), Front jete (dálkový skok), Straddle press (přednos ve vzporu roznožmo), Pike press (přednos ve vzporu), V press open (vznos ve vzporu roznožmo), Two arm supported planche open, Straddle jump (roznožka)


Tour UH (146) Tour OT (292)

Součástí jsou i společné akce jako Vánoční veřejná vystoupení, závěrečné vystoupení dětí na konci školního roku s programem či vystoupení na společenských akcích.

V době jarních, letních a zimních prázdnin a státních svátků se kurz nekoná, lekce v těchto temínech nejsou započítávány do kurzovného.
V období podzimních, pololetních i velikonočních prázdnin se kurzy konají !! V případě nemoci lektorky, jsou hodiny nahrazeny.Vzdělávací, rodinné a dobrovolnické centrum Akropolis

je centrum pro aktivní trávení volného času. Centrum Akropolis je nestátní nezisková organizace působící v Uherském Hradišti pro spádovou oblast uherskohradištska.
Široká nabídka kurzů pro děti a pro dospělé se službou hlídání dětí. Akivity rodičů s dětmi, divadlo, aerobic, jazykové a vzdělávací kurzy.